2020 WSF Open - Session Schedule


January 10th 2020 10:00 CET
Table Round Player 1 Player 2 Referee
1 Group K England Ashley Hugill England Sean Maddocks Hungary Éva Kószó
2 Group B Malta Aaron Busuttil Australia Ryan Thomerson Belarus Ksenija Katkowa
3 Group C United Arab Emirates Mohammed Al Joker Malta Joseph Casha Malta Sacha Gauci
4 Group A Latvia Arturs Kengis England Alex Millington Malta Andrea Aquilina
5 Group D England Alexander Davis Czech Republic Daniel Mily Malta Charles Vella
6 Group E France Brian Ochoiski Malta Mark Saffrett Malta Uday K Maclean
7 Group F Northern Ireland Conor McCormack England Sean O'Sullivan Hungary László Kovács
8 Group G Wales Andrew Pagett England Adam Longley Egypt Ahmed Gamal
January 10th 2020 12:00 CET
Table Round Player 1 Player 2 Referee
1 Group H England Luke Pinches Malta Isaac Borg Hungary Éva Kószó
2 Group I Poland Mateusz Baranowski Italy Marco Giuliano Belarus Ksenija Katkowa
3 Group J Scotland Michael Collumb England Ben Hancorn Malta Sacha Gauci
4 Group L Malta Frans Abdilla Ukraine Iulian Boiko Malta Andrea Aquilina
5 Group M Latvia Maris Volajs Wales Jamie Jones Malta Charles Vella
6 Group N Belgium Julien Leclercq England Andy Marriott Malta Uday K Maclean
7 Group O England James Silverwood Latvia Rodions Judins Hungary László Kovács
8 Group P England Hamim Hussain Cyprus Antonis Poullos Egypt Ahmed Gamal
January 10th 2020 14:00 CET
Table Round Player 1 Player 2 Referee
1 Group AJ Malta Brian Cini Finland Patrik Tiihonen France Raymond Perez
2 Group Q England Callum Beresford Kyrgyzstan Syimyk Uraiimov Belarus Ksenija Katkowa
3 Group R England Joshua Cooper Mauritius Yogesh Seeruttun Malta Sacha Gauci
4 Group R England Garry Coulson England Jamie Curtis Barrett Malta Andrea Aquilina
6 Group V Ireland Paddy Brady England Steven Hughes Sweden Kim Hartman
7 Group U Malta Joseph Zerafa England Mark Vincent Malta Joseph Debono
8 Group X Wales Andy Rogers Serbia Sasa Stojanovic Egypt Ahmed Gamal
January 10th 2020 16:00 CET
Table Round Player 1 Player 2 Referee
1 Group Y Isle of Man Darryl Hill Austria Florian Nuessle Poland Kazimierz Olejniczak
2 Group Z Ukraine Sergey Isaenko England Blake Munton Poland Mateusz Rusin
4 Group AB India Shubham Arora England Mark Lloyd Malta Maurice Calleja
4 Group Z Wales Ben Fortey England Patrick Whelan Malta Ivan Attard
5 Group AC England Lee Stephens Malta Duncan Bezzina Portugal João Leão
6 Group AD Belgium Kevin Hanssens Wales Conor Caniff Malta Joseph Debono
7 Group AE England James Height Wales Matthew Roberts Belgium Pieter Vanassche
8 Group AF Ukraine Vladyslav Vyshnevskyy United Arab Emirates Ahmed Saleh Mohamed Shehab Alhashmi England Marek Sedmak
January 10th 2020 18:00 CET
Table Round Player 1 Player 2 Referee
1 Group AG Wales Elfed Evans Scotland Ross Muir Poland Kazimierz Olejniczak
2 Group AH England Allan Taylor Ukraine Vitaliy Ivaniv Poland Mateusz Rusin
3 Group AJ England Phillip Blackburn England Jenson Kendrick Belgium Frank Monette
5 Group AK England Manasawin Phetmalaikul Scotland Dean Young Portugal João Leão
6 Group AL Serbia Jovan Todorovic Malta Melchior Galea Sweden Kim Hartman
7 Group W England Adam Duffy Portugal Diogo Badalo Belgium Pieter Vanassche
8 Group A Germany Umut Dikme Italy Massimiliano Sabetta England Marek Sedmak
January 10th 2020 20:00 CET
Table Round Player 1 Player 2 Referee
1 Group B Germany Lukas Kleckers England Dave Finbow Poland Kazimierz Olejniczak
2 Group C England Sean McAllister Malta Joseph Casha Poland Mateusz Rusin
3 Group D United Arab Emirates Rashed Alshekaili Wales Alex Taubman Belgium Frank Monette
4 Group E England Matthew Glasby England Ryan Roberts Belgium Bart Tournel
5 Group F Malta Mario Abela Saudi Arabia Umair Ali Akhter Syed Portugal João Leão
6 Group G Malta Brian Caruana Malta Philip Ciantar Sweden Kim Hartman
7 Group H England Peter Devlin Japan Keishin Kamihashi Belgium Pieter Vanassche
8 Group I Malta Mario Cutajar England Wayne Townsend England Marek Sedmak
January 11th 2020 10:00 CET
Table Round Player 1 Player 2 Referee
1 Group M Jamaica Rory McLeod Poland Paweł Rogoza Belgium Bart Tournel
2 Group K Scotland Chris Totten United Arab Emirates Ahmed Alojeel Portugal João Leão
3 Group L England Connor Benzey China Zhang Yong Sweden Kim Hartman
4 Group O England Daniel Womersley China Yi Ze Wu England Marek Sedmak
5 Group N Wales Dylan Emery England Steven Hallworth Poland Kazimierz Olejniczak
6 Group P Wales Tyler Rees Malta Tony Mifsud Poland Mateusz Rusin
7 Group Q Romania Corina Maracine Malta Ivan Attard Belgium Frank Monette
8 Group S Czech Republic Ales Herout Egypt Mohamed Abdelkader Belgium Pieter Vanassche
January 11th 2020 12:00 CET
Table Round Player 1 Player 2 Referee
1 Group X England Saqib Nasir Malta Tony Drago Belgium Bart Tournel
2 Group S Italy Pierfrancesco Garzia England Peter Geronimo Portugal João Leão
3 Group U Ukraine Anton Kazakov China Zhang Yang Sweden Kim Hartman
4 Group V England Alex Clenshaw India Gurdit Singh England Marek Sedmak
5 Group H England Luke Pinches Japan Keishin Kamihashi Poland Kazimierz Olejniczak
6 Group T Poland Daniel Holoyda Ireland Ronan Whyte Poland Mateusz Rusin
7 Group Y Malta Frans Mintoff England Jed Mann Belgium Frank Monette
January 11th 2020 14:00 CET
Table Round Player 1 Player 2 Referee
1 Group AC Finland Heikki Niva Malta Duncan Bezzina Belarus Ksenija Katkowa
2 Group AA England David Church Malta Pierre Pace Malta Andrea Aquilina
3 Group AB Malta Arthur Cachia England Daniel Blunn Egypt Ahmed Gamal
4 Group AD England Sanderson Lam Northern Ireland Fergal Quinn Malta Sacha Gauci
5 Group AE Malta Emanuel Mallia England Kuldesh Johal Malta Joseph Debono
6 Group AF Ireland Seán King England Nickolas Neale Malta Uday K Maclean
7 Group AG England Lewis Knowles England Daniel Williams Belgium Frank Monette
8 Group AH Egypt Mohamed Noweir England Elliott Weston Belgium Pieter Vanassche
January 11th 2020 16:00 CET
Table Round Player 1 Player 2 Referee
1 Group AJ England Jenson Kendrick Malta Brian Cini Belgium Bart Tournel
2 Group D Wales Alex Taubman Czech Republic Daniel Mily Malta Andrea Aquilina
4 Group AL Estonia Andres Petrov England Jeremy Lee Malta Joseph Debono
5 Group B Australia Ryan Thomerson England Dave Finbow Hungary Éva Kószó
6 Group A Latvia Arturs Kengis Italy Massimiliano Sabetta Malta Uday K Maclean
7 Group AK Wales Callum Lloyd England George Pragnell Hungary László Kovács
8 Group C England Sean McAllister United Arab Emirates Mohammed Al Joker Malta Charles Vella
January 11th 2020 18:00 CET
Table Round Player 1 Player 2 Referee
1 Group G Wales Andrew Pagett Malta Philip Ciantar France Raymond Perez
2 Group AI Scotland Michael Bisset England Halim Hussain Malta Andrea Aquilina
3 Group E Malta Mark Saffrett England Ryan Roberts Malta Sacha Gauci
4 Group W Scotland Jamie Thomson Bahrain Nader Aldoseri Malta Joseph Debono
5 Group J Austria Andreas Ploner Kyrgyzstan Shairbek Mamatoktorov Hungary Éva Kószó
6 Group I England Wayne Townsend Poland Mateusz Baranowski Egypt Ahmed Gamal
8 Group K Scotland Chris Totten England Sean Maddocks Malta Charles Vella
January 11th 2020 20:00 CET
Table Round Player 1 Player 2 Referee
1 Group L England Connor Benzey Ukraine Iulian Boiko France Raymond Perez
3 Group N Wales Dylan Emery Belgium Julien Leclercq Hungary László Kovács
4 Group O England Daniel Womersley Latvia Rodions Judins Belarus Ksenija Katkowa
5 Group P Wales Tyler Rees Cyprus Antonis Poullos Malta Sacha Gauci
5 Group M Latvia Maris Volajs Poland Paweł Rogoza Malta Ivan Brincat
6 Group Q England Callum Beresford Malta Ivan Attard Egypt Ahmed Gamal
7 Group R England Garry Coulson England Joshua Cooper Hungary Éva Kószó
8 Group S England Peter Geronimo Egypt Mohamed Abdelkader Malta Charles Vella
January 12th 2020 10:00 CET
Table Round Player 1 Player 2 Referee
1 Group U Malta Joseph Zerafa China Zhang Yang Malta Andrea Aquilina
2 Group T Poland Daniel Holoyda England Leo Fernandez Malta Joseph Debono
3 Group V India Gurdit Singh England Steven Hughes Egypt Ahmed Gamal
4 Group W England Adam Duffy Bahrain Nader Aldoseri Malta Sacha Gauci
5 Group Y Austria Florian Nuessle England Jed Mann Belarus Ksenija Katkowa
6 Group Z Wales Ben Fortey England Blake Munton Hungary Éva Kószó
7 Group AA England David Church Egypt Hesham Shawky Hungary László Kovács
8 Group AB Malta Arthur Cachia India Shubham Arora Malta Maurice Calleja
January 12th 2020 12:00 CET
Table Round Player 1 Player 2 Referee
1 Group X Serbia Sasa Stojanovic Malta Tony Drago Malta Andrea Aquilina
2 Group AC England Lee Stephens Russia Ivan Kakovskiy Malta Uday K Maclean
3 Group AD Wales Conor Caniff Northern Ireland Fergal Quinn Egypt Ahmed Gamal
4 Group AE England James Height Malta Emanuel Mallia Malta Sacha Gauci
6 Group AG Wales Elfed Evans England Daniel Williams Hungary Éva Kószó
7 Group AH England Allan Taylor Egypt Mohamed Noweir Hungary László Kovács
8 Group AF Ukraine Vladyslav Vyshnevskyy England Nickolas Neale Belarus Ksenija Katkowa
January 12th 2020 14:00 CET
Table Round Player 1 Player 2 Referee
1 Group T Belgium Ben Mertens England Leo Fernandez England Marek Sedmak
2 Group AK England Manasawin Phetmalaikul Wales Callum Lloyd Poland Kazimierz Olejniczak
3 Group AL England Jeremy Lee Malta Melchior Galea Poland Mateusz Rusin
5 Group A England Alex Millington Italy Massimiliano Sabetta Malta Charles Vella
6 Group B Malta Aaron Busuttil England Dave Finbow Malta Sacha Gauci
7 Group C England Christopher Dunbar Malta Joseph Casha Egypt Ahmed Gamal
8 Group D England Alexander Davis Wales Alex Taubman Portugal João Leão
January 12th 2020 16:00 CET
Table Round Player 1 Player 2 Referee
1 Group E France Brian Ochoiski England Matthew Glasby Belgium Pieter Vanassche
2 Group H England Peter Devlin Malta Isaac Borg Belgium Frank Monette
3 Group G Malta Brian Caruana England Adam Longley Malta Joseph Debono
5 Group I Malta Mario Cutajar Italy Marco Giuliano Sweden Kim Hartman
6 Group J Austria Andreas Ploner England Ben Hancorn Malta Uday K Maclean
7 Group K United Arab Emirates Ahmed Alojeel England Sean Maddocks Belgium Bart Tournel
8 Group L Malta Frans Abdilla England Connor Benzey Malta Charles Vella
January 12th 2020 18:00 CET
Table Round Player 1 Player 2 Referee
1 Group O England James Silverwood China Yi Ze Wu Belgium Pieter Vanassche
2 Group N Wales Dylan Emery England Andy Marriott Poland Mateusz Rusin
2 Group M Jamaica Rory McLeod Wales Jamie Jones Portugal João Leão
4 Group P England Hamim Hussain Wales Tyler Rees Belgium Frank Monette
5 Group Q Kyrgyzstan Syimyk Uraiimov Malta Ivan Attard Sweden Kim Hartman
6 Group R England Joshua Cooper England Jamie Curtis Barrett Malta Sacha Gauci
7 Group S Czech Republic Ales Herout Italy Pierfrancesco Garzia Belgium Bart Tournel
8 Group U England Mark Vincent China Zhang Yang Poland Kazimierz Olejniczak
January 12th 2020 20:00 CET
Table Round Player 1 Player 2 Referee
1 Group X Wales Andy Rogers Malta Tony Drago England Marek Sedmak
2 Group W Portugal Diogo Badalo Bahrain Nader Aldoseri Portugal João Leão
3 Group Z England Patrick Whelan England Blake Munton Belgium Bart Tournel
6 Group AA Egypt Hesham Shawky Malta Pierre Pace Poland Mateusz Rusin
7 Group Y Malta Frans Mintoff Austria Florian Nuessle Belgium Frank Monette
8 Group AC England Lee Stephens Finland Heikki Niva Poland Kazimierz Olejniczak
January 13th 2020 10:00 CET
Table Round Player 1 Player 2 Referee
1 Group AG Scotland Ross Muir England Daniel Williams Portugal João Leão
2 Group AD Belgium Kevin Hanssens Northern Ireland Fergal Quinn Malta Ivan Attard
3 Group AE Malta Emanuel Mallia Wales Matthew Roberts Belgium Frank Monette
4 Group AF United Arab Emirates Ahmed Saleh Mohamed Shehab Alhashmi England Nickolas Neale Sweden Kim Hartman
5 Group AH Ukraine Vitaliy Ivaniv Egypt Mohamed Noweir Poland Mateusz Rusin
6 Group AI Scotland Michael Bisset England Stuart Watson Belgium Pieter Vanassche
7 Group AJ England Phillip Blackburn Malta Brian Cini Poland Kazimierz Olejniczak
8 Group AK Wales Callum Lloyd Scotland Dean Young Belgium Bart Tournel
January 13th 2020 12:00 CET
Table Round Player 1 Player 2 Referee
1 Group AL Estonia Andres Petrov Serbia Jovan Todorovic Portugal João Leão
2 Group B Germany Lukas Kleckers Australia Ryan Thomerson Belgium Bart Tournel
3 Group A Latvia Arturs Kengis Germany Umut Dikme Sweden Kim Hartman
7 Group D United Arab Emirates Rashed Alshekaili Czech Republic Daniel Mily Malta Ivan Attard
8 Group E England Matthew Glasby Malta Mark Saffrett Belgium Pieter Vanassche
January 13th 2020 14:00 CET
Table Round Player 1 Player 2 Referee
1 Group M Poland Paweł Rogoza Wales Jamie Jones France Raymond Perez
2 Group G Malta Brian Caruana Wales Andrew Pagett Belgium Bart Tournel
3 Group H England Peter Devlin England Luke Pinches Hungary Éva Kószó
4 Group I Malta Mario Cutajar Poland Mateusz Baranowski Malta Uday K Maclean
5 Group J Scotland Michael Collumb Kyrgyzstan Shairbek Mamatoktorov Poland Mateusz Rusin
6 Group K England Ashley Hugill United Arab Emirates Ahmed Alojeel Belgium Frank Monette
7 Group L Malta Frans Abdilla China Zhang Yong Poland Kazimierz Olejniczak
8 Group F Malta Mario Abela England Sean O'Sullivan Malta Charles Vella
January 13th 2020 16:00 CET
Table Round Player 1 Player 2 Referee
1 Group M Latvia Maris Volajs Jamaica Rory McLeod Portugal João Leão
2 Group N Belgium Julien Leclercq England Steven Hallworth Hungary László Kovács
3 Group O Latvia Rodions Judins China Yi Ze Wu Hungary Éva Kószó
4 Group P England Hamim Hussain Malta Tony Mifsud England Marek Sedmak
5 Group Q Romania Corina Maracine England Callum Beresford Belarus Ksenija Katkowa
6 Group R England Garry Coulson Mauritius Yogesh Seeruttun Malta Sacha Gauci
7 Group S Czech Republic Ales Herout England Peter Geronimo Malta Uday K Maclean
8 Group U Malta Joseph Zerafa Ukraine Anton Kazakov Malta Charles Vella
January 13th 2020 18:00 CET
Table Round Player 1 Player 2 Referee
1 Group T Poland Daniel Holoyda Belgium Ben Mertens Egypt Ahmed Gamal
2 Group V England Alex Clenshaw Ireland Paddy Brady Hungary László Kovács
3 Group W England Adam Duffy Scotland Jamie Thomson Malta Andrea Aquilina
4 Group X England Saqib Nasir Serbia Sasa Stojanovic England Marek Sedmak
6 Group Z Wales Ben Fortey Ukraine Sergey Isaenko Malta Sacha Gauci
7 Group AB Malta Arthur Cachia England Mark Lloyd Malta Maurice Calleja
8 Group Y Isle of Man Darryl Hill England Jed Mann Belarus Ksenija Katkowa
January 13th 2020 20:00 CET
Table Round Player 1 Player 2 Referee
1 Group AC Russia Ivan Kakovskiy Malta Duncan Bezzina Egypt Ahmed Gamal
2 Group AD Belgium Kevin Hanssens England Sanderson Lam Hungary László Kovács
3 Group AE Wales Matthew Roberts England Kuldesh Johal Malta Andrea Aquilina
4 Group I England Wayne Townsend Italy Marco Giuliano England Marek Sedmak
5 Group AH Ukraine Vitaliy Ivaniv England Elliott Weston Malta Ivan Brincat
7 Group AJ England Jenson Kendrick Finland Patrik Tiihonen Malta Maurice Calleja
8 Group S Italy Pierfrancesco Garzia Egypt Mohamed Abdelkader Belarus Ksenija Katkowa
January 14th 2020 10:00 CET
Table Round Player 1 Player 2 Referee
1 Group AK England George Pragnell Scotland Dean Young Hungary László Kovács
2 Group AL Estonia Andres Petrov Malta Melchior Galea Malta Ivan Attard
3 Group O England James Silverwood England Daniel Womersley Portugal João Leão
4 Group A Germany Umut Dikme England Alex Millington Malta Sacha Gauci
5 Group B Germany Lukas Kleckers Malta Aaron Busuttil Egypt Ahmed Gamal
6 Group C England Sean McAllister England Christopher Dunbar Hungary Éva Kószó
7 Group D United Arab Emirates Rashed Alshekaili England Alexander Davis Belarus Ksenija Katkowa
8 Group E France Brian Ochoiski England Ryan Roberts England Marek Sedmak
January 14th 2020 12:00 CET
Table Round Player 1 Player 2 Referee
1 Group F Malta Mario Abela Northern Ireland Conor McCormack Hungary László Kovács
2 Group G England Adam Longley Malta Philip Ciantar Malta Ivan Attard
3 Group H Malta Isaac Borg Japan Keishin Kamihashi Portugal João Leão
4 Group AF Ireland Seán King United Arab Emirates Ahmed Saleh Mohamed Shehab Alhashmi Malta Sacha Gauci
5 Group J Kyrgyzstan Shairbek Mamatoktorov England Ben Hancorn Egypt Ahmed Gamal
6 Group K England Ashley Hugill Scotland Chris Totten Hungary Éva Kószó
7 Group L China Zhang Yong Ukraine Iulian Boiko Belarus Ksenija Katkowa
8 Group N England Andy Marriott England Steven Hallworth England Marek Sedmak
January 14th 2020 14:00 CET
Table Round Player 1 Player 2 Referee
1 Group J Austria Andreas Ploner Scotland Michael Collumb Belgium Bart Tournel
2 Group P Cyprus Antonis Poullos Malta Tony Mifsud Malta Uday K Maclean
3 Group Q Romania Corina Maracine Kyrgyzstan Syimyk Uraiimov Belgium Pieter Vanassche
4 Group R England Jamie Curtis Barrett Mauritius Yogesh Seeruttun Malta Sacha Gauci
5 Group AG England Lewis Knowles Scotland Ross Muir Egypt Ahmed Gamal
6 Group T Ireland Ronan Whyte Belgium Ben Mertens Malta Andrea Aquilina
7 Group U England Mark Vincent Ukraine Anton Kazakov Portugal João Leão
8 Group V England Alex Clenshaw England Steven Hughes Malta Charles Vella
January 14th 2020 16:00 CET
Table Round Player 1 Player 2 Referee
1 Group Y Isle of Man Darryl Hill Malta Frans Mintoff Belgium Frank Monette
2 Group X Wales Andy Rogers England Saqib Nasir Malta Uday K Maclean
3 Group Z England Patrick Whelan Ukraine Sergey Isaenko Poland Mateusz Rusin
4 Group AD Wales Conor Caniff England Sanderson Lam Malta Charles Vella
5 Group AB England Daniel Blunn England Mark Lloyd Sweden Kim Hartman
6 Group AC Finland Heikki Niva Russia Ivan Kakovskiy Belgium Pieter Vanassche
8 Group AE England James Height England Kuldesh Johal Poland Kazimierz Olejniczak
January 14th 2020 18:00 CET
Table Round Player 1 Player 2 Referee
1 Group T Ireland Ronan Whyte England Leo Fernandez Belgium Frank Monette
2 Group AG England Lewis Knowles Wales Elfed Evans Malta Maurice Calleja
3 Group AF Ireland Seán King Ukraine Vladyslav Vyshnevskyy Poland Mateusz Rusin
4 Group AH England Allan Taylor England Elliott Weston Hungary László Kovács
5 Group AI England Halim Hussain England Stuart Watson Sweden Kim Hartman
6 Group AJ England Phillip Blackburn Finland Patrik Tiihonen Belgium Pieter Vanassche
7 Group AK England Manasawin Phetmalaikul England George Pragnell Malta Andrea Aquilina
8 Group AL England Jeremy Lee Serbia Jovan Todorovic Poland Kazimierz Olejniczak
January 14th 2020 20:00 CET
Table Round Player 1 Player 2 Referee
1 Group W Scotland Jamie Thomson Portugal Diogo Badalo Belgium Bart Tournel
January 15th 2020 10:00 CET
Table Round Player 1 Player 2 Referee
1 Last 128 Belgium Kevin Hanssens England Manasawin Phetmalaikul Malta Charles Vella
2 Last 128 England Mark Vincent Malta Pierre Pace Belgium Frank Monette
3 Last 128 England Saqib Nasir Scotland Chris Totten Poland Kazimierz Olejniczak
6 Last 128 England Alexander Davis Malta Tony Mifsud Belgium Bart Tournel
7 Last 128 England Jeremy Lee England Jenson Kendrick Belgium Pieter Vanassche
8 Last 128 Egypt Mohamed Abdelkader England James Height Sweden Kim Hartman
January 15th 2020 12:00 CET
Table Round Player 1 Player 2 Referee
1 Last 128 Wales Dylan Emery Latvia Rodions Judins Hungary Éva Kószó
2 Last 128 England Halim Hussain Australia Ryan Thomerson Poland Mateusz Rusin
3 Last 128 England Matthew Glasby Malta Mario Abela Poland Kazimierz Olejniczak
6 Last 128 Portugal Diogo Badalo England Joshua Cooper Hungary László Kovács
7 Last 128 England Ben Hancorn Russia Ivan Kakovskiy Belgium Pieter Vanassche
8 Last 128 Malta Philip Ciantar Kyrgyzstan Syimyk Uraiimov Sweden Kim Hartman
January 15th 2020 14:00 CET
Table Round Player 1 Player 2 Referee
1 Last 64 Germany Lukas Kleckers Austria Florian Nuessle Malta Uday K Maclean
2 Last 64 England Jamie Curtis Barrett England Mark Vincent Hungary László Kovács
3 Last 64 England Sean O'Sullivan England Alexander Davis Poland Mateusz Rusin
4 Last 64 Wales Ben Fortey Belgium Ben Mertens Malta Sacha Gauci
5 Last 64 Scotland Michael Collumb England Manasawin Phetmalaikul Belgium Frank Monette
5 Last 64 England Sean McAllister England Elliott Weston Belgium Bart Tournel
6 Last 64 Finland Heikki Niva England Alex Millington England Marek Sedmak
7 Last 64 Ukraine Iulian Boiko England Nickolas Neale Malta Charles Vella
January 15th 2020 16:00 CET
Table Round Player 1 Player 2 Referee
1 Last 64 Wales Andrew Pagett Scotland Ross Muir Malta Uday K Maclean
2 Last 64 Wales Jamie Jones England Steven Hallworth Poland Mateusz Rusin
3 Last 64 England Mark Lloyd England James Height Belgium Pieter Vanassche
4 Last 64 England Callum Beresford England Steven Hughes Malta Charles Vella
5 Last 64 England Adam Duffy Scotland Chris Totten Egypt Ahmed Gamal
6 Last 64 China Yi Ze Wu Japan Keishin Kamihashi Hungary László Kovács
7 Last 64 England Wayne Townsend France Brian Ochoiski Poland Kazimierz Olejniczak
8 Last 64 England Stuart Watson England Jenson Kendrick Malta Sacha Gauci
January 15th 2020 18:00 CET
Table Round Player 1 Player 2 Referee
1 Last 64 Poland Daniel Holoyda England Connor Benzey Belarus Ksenija Katkowa
2 Last 64 Malta Brian Cini England Matthew Glasby England Marek Sedmak
3 Last 64 Ukraine Vladyslav Vyshnevskyy England Daniel Blunn Malta Uday K Maclean
3 Last 64 England Allan Taylor Malta Philip Ciantar Hungary Éva Kószó
4 Last 64 Germany Umut Dikme Italy Pierfrancesco Garzia Malta Ivan Attard
6 Last 64 England Kuldesh Johal England Ashley Hugill Malta Andrea Aquilina
7 Last 64 Wales Elfed Evans Malta Joseph Casha Malta Maurice Calleja
8 Last 64 Wales Alex Taubman England Joshua Cooper Portugal João Leão
January 15th 2020 20:00 CET
Table Round Player 1 Player 2 Referee
1 Last 64 Malta Tony Drago Jamaica Rory McLeod Belarus Ksenija Katkowa
2 Last 64 England Alex Clenshaw Poland Mateusz Baranowski Hungary Éva Kószó
4 Last 64 China Zhang Yang Wales Dylan Emery England Marek Sedmak
4 Last 64 Egypt Hesham Shawky Australia Ryan Thomerson Malta Ivan Attard
5 Last 64 England Luke Pinches England Sanderson Lam Egypt Ahmed Gamal
6 Last 64 Estonia Andres Petrov England Patrick Whelan Malta Andrea Aquilina
7 Last 64 Wales Tyler Rees England Jed Mann Malta Maurice Calleja
8 Last 64 England George Pragnell England Ben Hancorn Portugal João Leão
January 16th 2020 10:00 CET
Table Round Player 1 Player 2 Referee
1 Last 32 England Wayne Townsend Scotland Chris Totten Malta Charles Vella
2 Last 32 England Mark Vincent Germany Lukas Kleckers Poland Mateusz Rusin
3 Last 32 Scotland Ross Muir England Callum Beresford Malta Andrea Aquilina
4 Last 32 China Yi Ze Wu England Mark Lloyd Portugal João Leão
5 Last 32 Scotland Michael Collumb Ukraine Iulian Boiko Belgium Pieter Vanassche
6 Last 32 England Alex Millington England Sean O'Sullivan Malta Uday K Maclean
7 Last 32 England Sean McAllister Wales Ben Fortey Egypt Ahmed Gamal
8 Last 32 England Stuart Watson England Steven Hallworth Belgium Bart Tournel
January 16th 2020 12:00 CET
Table Round Player 1 Player 2 Referee
1 Last 32 Germany Umut Dikme England Allan Taylor England Marek Sedmak
2 Last 32 Malta Brian Cini England Ashley Hugill Hungary László Kovács
3 Last 32 Wales Alex Taubman Wales Elfed Evans Sweden Kim Hartman
4 Last 32 Jamaica Rory McLeod England George Pragnell Hungary Éva Kószó
5 Last 32 England Connor Benzey Ukraine Vladyslav Vyshnevskyy Belgium Pieter Vanassche
6 Last 32 Estonia Andres Petrov Wales Tyler Rees Malta Sacha Gauci
7 Last 32 Wales Dylan Emery England Alex Clenshaw Egypt Ahmed Gamal
8 Last 32 England Sanderson Lam Australia Ryan Thomerson Belgium Bart Tournel
January 16th 2020 15:00 CET
Table Round Player 1 Player 2 Referee
1 Last 16 England Stuart Watson China Yi Ze Wu Belarus Ksenija Katkowa
2 Last 16 Estonia Andres Petrov Australia Ryan Thomerson Hungary László Kovács
3 Last 16 Wales Alex Taubman England Allan Taylor Malta Maurice Calleja
4 Last 16 England Ashley Hugill England Connor Benzey Sweden Kim Hartman
5 Last 16 Scotland Ross Muir Scotland Chris Totten Malta Sacha Gauci
6 Last 16 Germany Lukas Kleckers Wales Ben Fortey Poland Kazimierz Olejniczak
7 Last 16 Wales Dylan Emery Jamaica Rory McLeod Belgium Frank Monette
8 Last 16 Ukraine Iulian Boiko England Sean O'Sullivan Hungary Éva Kószó
January 16th 2020 19:00 CET
Table Round Player 1 Player 2 Referee
1 Quarter-final Wales Ben Fortey Ukraine Iulian Boiko Malta Ivan Attard
2 Quarter-final England Ashley Hugill England Allan Taylor Poland Kazimierz Olejniczak
4 Quarter-final China Yi Ze Wu Scotland Ross Muir Hungary László Kovács
6 Quarter-final Wales Dylan Emery Australia Ryan Thomerson Belgium Frank Monette
January 17th 2020 10:00 CET
Table Round Player 1 Player 2 Referee
1 Semi-final Ukraine Iulian Boiko Scotland Ross Muir Poland Mateusz Rusin
January 17th 2020 13:00 CET
Table Round Player 1 Player 2 Referee
1 Semi-final England Ashley Hugill Wales Dylan Emery Belgium Bart Tournel
January 17th 2020 19:00 CET
Table Round Player 1 Player 2 Referee
1 Final England Ashley Hugill Ukraine Iulian Boiko Hungary Gergő Almasi