2020 WSF Junior Open - Session Schedule


January 4th 2020 14:00 CET
Table Round Player 1 Player 2 Referee
1 Group C England Ryan Davies Ukraine Iulian Boiko Belarus Ksenija Katkowa
2 Group A Moldova Vladislav Gradinari Switzerland Luis Vetter Belgium Bart Tournel
3 Group H Latvia Žižins Artemijs England Oliver Sykes Belgium Frank Monette
4 Group D Moldova Matvei Lagodzinschii England Dylan Smith Hungary László Kovács
5 Group E Malta Matthias Debono Hungary Bulcsú Révész n/a
6 Group A England Sean Maddocks Sweden Nils Ritenius Manjer n/a
8 Group C Romania Maxim Alexandru Ene Egypt Mina Awad Hungary Éva Kószó
January 4th 2020 16:00 CET
Table Round Player 1 Player 2 Referee
1 Group I Belgium Julien Leclercq Ireland Aaron Hill Belarus Ksenija Katkowa
2 Group F Belgium Thor Van De Voorde-van Bocxlaer Wales Liam Davies Belgium Bart Tournel
3 Group G China Yang Gao Portugal Tiago Teixeira Belgium Frank Monette
4 Group H Northern Ireland Robbie McGuigan Sweden Viktor Mared Hungary László Kovács
5 Group F England Aidan Murphy Malta Luke Pace n/a
6 Group K England Lewis Harper England Lewis Ullah n/a
7 Group K Poland Antoni Kowalski Latvia Andrejs Pripjoks Sweden Kim Hartman
8 Group J India Digvijay Kadian Scotland Sam McKay Hungary Éva Kószó
January 4th 2020 18:00 CET
Table Round Player 1 Player 2 Referee
1 Group E Scotland Dean Young England Halim Hussain France Raymond Perez
2 Group B England Jack Haley Wales Bradley Tyson Poland Kazimierz Olejniczak
3 Group C England Ryan Davies Wales Zac Cosker Poland Mateusz Rusin
4 Group D China Yi Ze Wu Poland Lukasz Jezierski n/a
5 Group J England Westley Cooper Serbia Jovan Todorovic n/a
6 Group G Belgium Ben Mertens Wales Dainton Barrass n/a
7 Group H Latvia Žižins Artemijs England Jamie Wilson n/a
8 Group I Wales Rhys Morgans England Paul Deaville Belgium Pieter Vanassche
January 5th 2020 10:00 CET
Table Round Player 1 Player 2 Referee
1 Group K Poland Antoni Kowalski Ukraine Anton Kazakov France Raymond Perez
2 Group J Belgium Thijs Pauwels Scotland Sam McKay Belarus Ksenija Katkowa
3 Group I Belgium Julien Leclercq India Kreishh Gurbaxani Belgium Pieter Vanassche
4 Group H Northern Ireland Robbie McGuigan England Oliver Sykes Malta Andrea Aquilina
5 Group G China Yang Gao England Kayden Brierley Malta Maurice Calleja
6 Group F England Mickey Joyce Wales Liam Davies Malta Ivan Attard
7 Group E Scotland Dean Young England Ryley Archer Poland Mateusz Rusin
8 Group D China Yi Ze Wu England Isa Ishtiaq Poland Kazimierz Olejniczak
January 5th 2020 12:30 CET
Table Round Player 1 Player 2 Referee
1 Group C Romania Maxim Alexandru Ene Ukraine Iulian Boiko France Raymond Perez
3 Group A Sweden Nils Ritenius Manjer England Connor Benzey Belgium Pieter Vanassche
4 Group A Moldova Vladislav Gradinari England Sean Maddocks Malta Andrea Aquilina
5 Group D Poland Lukasz Jezierski England Dylan Smith Malta Maurice Calleja
6 Group E Malta Matthias Debono England Halim Hussain Malta Ivan Attard
7 Group H England Jamie Wilson Sweden Viktor Mared Poland Mateusz Rusin
8 Group G Portugal Tiago Teixeira Belgium Ben Mertens Poland Kazimierz Olejniczak
January 5th 2020 15:00 CET
Table Round Player 1 Player 2 Referee
1 Group H Latvia Žižins Artemijs Northern Ireland Robbie McGuigan Belgium Bart Tournel
2 Group I Belgium Julien Leclercq England Paul Deaville Belgium Frank Monette
3 Group E Hungary Bulcsú Révész England Halim Hussain Belgium Pieter Vanassche
4 Group K England Lewis Harper Ukraine Anton Kazakov Malta Andrea Aquilina
5 Group K Latvia Andrejs Pripjoks England Lewis Ullah Malta Charles Vella
6 Group J England Westley Cooper Belgium Thijs Pauwels Malta Sacha Gauci
7 Group I Ireland Aaron Hill Wales Rhys Morgans Poland Mateusz Rusin
8 Group F England Mickey Joyce England Aidan Murphy Poland Kazimierz Olejniczak
January 5th 2020 17:30 CET
Table Round Player 1 Player 2 Referee
1 Group G Portugal Tiago Teixeira Wales Dainton Barrass Belgium Bart Tournel
2 Group F Belgium Thor Van De Voorde-van Bocxlaer Malta Luke Pace Belgium Frank Monette
3 Group J India Digvijay Kadian Serbia Jovan Todorovic Sweden Kim Hartman
4 Group D Moldova Matvei Lagodzinschii Poland Lukasz Jezierski Hungary Éva Kószó
5 Group C Egypt Mina Awad Ukraine Iulian Boiko Malta Charles Vella
6 Group B England Jack Haley Scotland Liam Graham Malta Joseph Debono
7 Group A Sweden Nils Ritenius Manjer Switzerland Luis Vetter Malta Uday K Maclean
8 Group A Moldova Vladislav Gradinari England Connor Benzey Hungary László Kovács
January 5th 2020 20:00 CET
Table Round Player 1 Player 2 Referee
1 Group B Hungary Attila Horváth Wales Bradley Tyson Belgium Bart Tournel
2 Group C England Ryan Davies Romania Maxim Alexandru Ene Belgium Frank Monette
3 Group D China Yi Ze Wu England Dylan Smith Sweden Kim Hartman
4 Group E Malta Matthias Debono England Ryley Archer Hungary Éva Kószó
5 Group G England Kayden Brierley Belgium Ben Mertens Malta Charles Vella
6 Group H England Jamie Wilson England Oliver Sykes Malta Joseph Debono
7 Group I India Kreishh Gurbaxani Ireland Aaron Hill Malta Uday K Maclean
8 Group E Scotland Dean Young Hungary Bulcsú Révész Hungary László Kovács
January 6th 2020 10:00 CET
Table Round Player 1 Player 2 Referee
1 Group A England Sean Maddocks England Connor Benzey France Raymond Perez
2 Group K England Lewis Harper Latvia Andrejs Pripjoks Poland Mateusz Rusin
3 Group D Moldova Matvei Lagodzinschii England Isa Ishtiaq Hungary Éva Kószó
4 Group J Scotland Sam McKay Serbia Jovan Todorovic Belgium Bart Tournel
5 Group C Egypt Mina Awad Wales Zac Cosker Malta Andrea Aquilina
7 Group F Wales Liam Davies England Aidan Murphy Malta Charles Vella
8 Group A Moldova Vladislav Gradinari Sweden Nils Ritenius Manjer Belgium Frank Monette
January 6th 2020 12:30 CET
Table Round Player 1 Player 2 Referee
1 Group E Malta Matthias Debono Scotland Dean Young France Raymond Perez
2 Group I India Kreishh Gurbaxani England Paul Deaville Poland Mateusz Rusin
3 Group K Poland Antoni Kowalski England Lewis Ullah Hungary Éva Kószó
4 Group E England Halim Hussain England Ryley Archer Belgium Bart Tournel
5 Group F England Mickey Joyce Malta Luke Pace Malta Uday K Maclean
6 Group G Portugal Tiago Teixeira England Kayden Brierley Malta Sacha Gauci
7 Group J England Westley Cooper Scotland Sam McKay Malta Charles Vella
8 Group H Sweden Viktor Mared England Oliver Sykes Belgium Frank Monette
January 6th 2020 15:00 CET
Table Round Player 1 Player 2 Referee
1 Group I Belgium Julien Leclercq Wales Rhys Morgans Malta Ivan Brincat
2 Group D England Isa Ishtiaq England Dylan Smith Sweden Kim Hartman
3 Group B England Jack Haley Hungary Attila Horváth Hungary Éva Kószó
4 Group K Ukraine Anton Kazakov England Lewis Ullah Belarus Ksenija Katkowa
5 Group J Belgium Thijs Pauwels Serbia Jovan Todorovic Malta Uday K Maclean
6 Group A England Connor Benzey Switzerland Luis Vetter Malta Joseph Debono
7 Group D China Yi Ze Wu Moldova Matvei Lagodzinschii Belgium Pieter Vanassche
8 Group C England Ryan Davies Egypt Mina Awad Hungary László Kovács
January 6th 2020 17:30 CET
Table Round Player 1 Player 2 Referee
1 Group G China Yang Gao Belgium Ben Mertens Malta Ivan Brincat
2 Group E Hungary Bulcsú Révész England Ryley Archer Sweden Kim Hartman
3 Group F Wales Liam Davies Malta Luke Pace Poland Kazimierz Olejniczak
4 Group I Ireland Aaron Hill England Paul Deaville Belarus Ksenija Katkowa
5 Group K Poland Antoni Kowalski England Lewis Harper Malta Maurice Calleja
6 Group G England Kayden Brierley Wales Dainton Barrass Malta Ivan Attard
7 Group H Latvia Žižins Artemijs Sweden Viktor Mared Belgium Pieter Vanassche
8 Group F England Mickey Joyce Belgium Thor Van De Voorde-van Bocxlaer Hungary László Kovács
January 6th 2020 20:00 CET
Table Round Player 1 Player 2 Referee
1 Group A England Sean Maddocks Switzerland Luis Vetter Malta Sacha Gauci
2 Group B Hungary Attila Horváth Scotland Liam Graham Sweden Kim Hartman
3 Group C Romania Maxim Alexandru Ene Wales Zac Cosker Poland Kazimierz Olejniczak
4 Group J England Westley Cooper India Digvijay Kadian Belarus Ksenija Katkowa
5 Group F Belgium Thor Van De Voorde-van Bocxlaer England Aidan Murphy Malta Maurice Calleja
6 Group K Latvia Andrejs Pripjoks Ukraine Anton Kazakov Malta Andrea Aquilina
7 Group H England Jamie Wilson Northern Ireland Robbie McGuigan Hungary László Kovács
January 7th 2020 10:00 CET
Table Round Player 1 Player 2 Referee
1 Group B Wales Bradley Tyson Scotland Liam Graham Poland Mateusz Rusin
2 Group J India Digvijay Kadian Belgium Thijs Pauwels Malta Sacha Gauci
3 Group I India Kreishh Gurbaxani Wales Rhys Morgans Malta Joseph Debono
4 Group G China Yang Gao Wales Dainton Barrass Belgium Pieter Vanassche
6 Group C Wales Zac Cosker Ukraine Iulian Boiko Sweden Kim Hartman
7 Group D Poland Lukasz Jezierski England Isa Ishtiaq Malta Andrea Aquilina
January 7th 2020 13:00 CET
Table Round Player 1 Player 2 Referee
2 Last 32 Northern Ireland Robbie McGuigan Poland Antoni Kowalski Malta Sacha Gauci
3 Last 32 England Kayden Brierley England Oliver Sykes Malta Joseph Debono
4 Last 32 England Aidan Murphy Egypt Mina Awad Belgium Pieter Vanassche
5 Last 32 Ireland Aaron Hill England Lewis Ullah Malta Charles Vella
6 Last 32 England Halim Hussain England Isa Ishtiaq Sweden Kim Hartman
7 Last 32 Ukraine Iulian Boiko Hungary Attila Horváth Poland Kazimierz Olejniczak
8 Last 64 Wales Bradley Tyson England Dylan Smith Belarus Ksenija Katkowa
January 7th 2020 14:00 CET
Table Round Player 1 Player 2 Referee
1 Last 32 Serbia Jovan Todorovic Hungary Bulcsú Révész Poland Mateusz Rusin
January 7th 2020 15:00 CET
Table Round Player 1 Player 2 Referee
2 Last 32 India Digvijay Kadian Belgium Julien Leclercq Belgium Bart Tournel
3 Last 32 Scotland Liam Graham England Connor Benzey Belgium Frank Monette
4 Last 32 Scotland Dean Young Scotland Sam McKay Malta Ivan Attard
5 Last 32 England Mickey Joyce China Yang Gao Malta Charles Vella
5 Last 32 England Ryan Davies Wales Liam Davies Belgium Bart Tournel
6 Last 32 England Jamie Wilson India Kreishh Gurbaxani Hungary Éva Kószó
7 Last 32 Ukraine Anton Kazakov Switzerland Luis Vetter Poland Kazimierz Olejniczak
8 Last 32 England Sean Maddocks Wales Bradley Tyson Belarus Ksenija Katkowa
January 7th 2020 16:00 CET
Table Round Player 1 Player 2 Referee
1 Last 32 China Yi Ze Wu Belgium Ben Mertens Hungary László Kovács
January 7th 2020 19:00 CET
Table Round Player 1 Player 2 Referee
1 Last 16 Ireland Aaron Hill Hungary Attila Horváth Hungary László Kovács
2 Last 16 Serbia Jovan Todorovic England Aidan Murphy Poland Kazimierz Olejniczak
3 Last 16 England Halim Hussain England Oliver Sykes Belgium Frank Monette
4 Last 16 Ukraine Anton Kazakov India Kreishh Gurbaxani Hungary Éva Kószó
5 Last 16 England Ryan Davies Scotland Liam Graham Malta Ivan Brincat
6 Last 16 China Yang Gao Scotland Dean Young Malta Maurice Calleja
7 Last 16 England Sean Maddocks Poland Antoni Kowalski Belgium Bart Tournel
8 Last 16 Belgium Julien Leclercq China Yi Ze Wu Belarus Ksenija Katkowa
January 8th 2020 10:00 CET
Table Round Player 1 Player 2 Referee
1 Quarter-final India Kreishh Gurbaxani China Yang Gao Malta Sacha Gauci
2 Quarter-final England Oliver Sykes Ireland Aaron Hill Malta Andrea Aquilina
4 Quarter-final England Sean Maddocks Serbia Jovan Todorovic Malta Charles Vella
7 Quarter-final China Yi Ze Wu England Ryan Davies Malta Joseph Debono
January 8th 2020 15:00 CET
Table Round Player 1 Player 2 Referee
1 Semi-final England Sean Maddocks Ireland Aaron Hill Malta Maurice Calleja
January 8th 2020 19:00 CET
Table Round Player 1 Player 2 Referee
2 Semi-final China Yi Ze Wu China Yang Gao Malta Ivan Attard
January 9th 2020 12:00 CET
Table Round Player 1 Player 2 Referee
1 Final England Sean Maddocks China Yang Gao Malta Ivan Brincat