2023 Asia-Pacific Women's Championship - Session Schedule


Tournament colour legend
2023 Asia-Pacific Women's Championship
2023 Asia-Pacific Women's Championship (Under-21)
January 31st 2023 10:00 AEDT
Table Round Player 1 Player 2 Referee
- Group B China Xuejun Alice Wu Hong Kong Yee Ting Cheung
- Group F New Zealand Maria Paul-Bennett Australia Lilly Meldrum
- Group A Thailand Mink Nutcharut Australia Dianne Spring
- Group B New Zealand Kimberley Cullen Australia Jessica Woods
- Group A New Zealand Agnes Kimura Australia Linda Larrea
- Group F New Zealand Temple Geayley Scotland Louise Foster
January 31st 2023 12:00 AEDT
Table Round Player 1 Player 2 Referee
- Group C Australia Kylie Bellinger Australia Sharon Benson
- Group G Hong Kong Ho Yee Ki Australia Christine Firth
- Group D Australia Tea Smith Thailand Ploychompoo Laokiatphong
- Group E Thailand Siripaporn Nuanthakhamjan India Natasha Chethan
- Group G Australia Carlie Tait New Zealand Louise Kerr
- Group D Hong Kong Man Yan So Australia Di Merritt
January 31st 2023 14:00 AEDT
Table Round Player 1 Player 2 Referee
- Group E Australia Roxie Cooper Australia Mia Newman
- Group D Australia Di Merritt Thailand Ploychompoo Laokiatphong
- Group A New Zealand Agnes Kimura Australia Dianne Spring
- Group B China Xuejun Alice Wu Australia Jessica Woods
- Group A Thailand Mink Nutcharut Australia Linda Larrea
- Group B New Zealand Kimberley Cullen Hong Kong Yee Ting Cheung
January 31st 2023 16:00 AEDT
Table Round Player 1 Player 2 Referee
- Group F New Zealand Maria Paul-Bennett Scotland Louise Foster
- Group G Hong Kong Ho Yee Ki New Zealand Louise Kerr
- Group F New Zealand Temple Geayley Australia Lilly Meldrum
- Group D Hong Kong Man Yan So Australia Tea Smith
- Group E India Natasha Chethan Australia Mia Newman
- Group G Australia Carlie Tait Australia Christine Firth
January 31st 2023 18:00 AEDT
Table Round Player 1 Player 2 Referee
- Group A Australia Linda Larrea Australia Dianne Spring
- Group C Australia Kylie Bellinger New Zealand Jade Cullen
- Group E Australia Roxie Cooper India Natasha Chethan
- Group C Australia Sharon Benson New Zealand Jade Cullen
- Group D Australia Di Merritt Australia Tea Smith
- Group A New Zealand Agnes Kimura Thailand Mink Nutcharut
January 31st 2023 20:00 AEDT
Table Round Player 1 Player 2 Referee
- Group D Hong Kong Man Yan So Thailand Ploychompoo Laokiatphong
- Group B Hong Kong Yee Ting Cheung Australia Jessica Woods
- Group E Thailand Siripaporn Nuanthakhamjan Australia Mia Newman
- Group F Scotland Louise Foster Australia Lilly Meldrum
- Group B New Zealand Kimberley Cullen China Xuejun Alice Wu
- Group F New Zealand Temple Geayley New Zealand Maria Paul-Bennett
February 1st 2023 10:00 AEDT
Table Round Player 1 Player 2 Referee
- Group C Australia Kylie Bellinger Hong Kong On Yee Ng
- Group E Australia Roxie Cooper Thailand Siripaporn Nuanthakhamjan
- Group G Hong Kong Ho Yee Ki Australia Carlie Tait
February 1st 2023 12:00 AEDT
Table Round Player 1 Player 2 Referee
- Group G New Zealand Louise Kerr Australia Christine Firth
- Group C Hong Kong On Yee Ng New Zealand Jade Cullen
- Quarter-final India Natasha Chethan Australia Mia Newman
February 1st 2023 14:00 AEDT
Table Round Player 1 Player 2 Referee
- Group C Australia Sharon Benson Hong Kong On Yee Ng
February 1st 2023 18:00 AEDT
Table Round Player 1 Player 2 Referee
February 1st 2023 20:00 AEDT
Table Round Player 1 Player 2 Referee
- Semi-final Thailand Ploychompoo Laokiatphong undecided
- Semi-final Australia Roxie Cooper Australia Lilly Meldrum
February 2nd 2023 12:00 AEDT
Table Round Player 1 Player 2 Referee
February 2nd 2023 20:00 AEDT
Table Round Player 1 Player 2 Referee
February 3rd 2023 10:00 AEDT
Table Round Player 1 Player 2 Referee
February 3rd 2023 14:00 AEDT
Table Round Player 1 Player 2 Referee
- Final undecided undecided